פעילויות

סמינר משותף בשטוקהולם

בסמינר המשותף לקחו חלק 17 משתתפים ישראלים ופלסטינים. קיימנו פגישות בפרלמנט השוודי, במשרד החוץ ובועדת חוץ וביטחון. נפגשנו עם החברה האזרחית, עם כל הקשת הפוליטית בשוודיה והתרשמנו מקונצנזוס חוצה מפלגות לתמיכה בפתרון שתי המדינות. עשינו אירועים ציבוריים שההיענות אליהם הייתה גבוהה. בנוסף קיימנו דיאלוג פנימי.

חלוץ לפני המחנה

מטרת המפגש הייתה לתת למשתתפים סקירה של האתגרים וההזדמנויות שניצבים בפני מחנה השלום הישראלי והפלסטיני בעת הזו, מתוך שאיפה ששיחה כזו תסייע להם להבין היכן הם – כתנועה וכאינדיבידואלים – רוצים להתמקם במאבק למען פתרון מדיני, ובאיזה אופן הם מעוניינים לפעול.

המשתתפים נפגשו לשיחה עם נידאל פוקהא, מנכ”ל יוזמת ז’נבה הפלסטינית, שמנה את האתגרים המרכזיים של מחנה השלום הפלסטיני, שמקשים על הקולות של הפלסטינים המתונים להישמע.

המשתתפים נפגשו עם חה”כ הרב גלעד קריב שדיבר על האתגרים וההזדמנויות שניצבים בפני מחנה השלום הישראלי, בדגש על הזירה הפוליטית והקשר שלה לחברה האזרחית ולתנועות נוער.

מרבית המשתתפים לקחו חלק בסמינר הכשרה מדיני דו יומי באפריל והגיעו להעמיק את הידע שלהם בנושא ולפעול באופן אופרטיבי לקידום הסכם מדיני.

 

 

הצהרה משותפת

 

1. לסיים את הלוחמה ברצועת עזה.

 

2. להגיע להסכם הכולל את שחרור כל החטופים ונסיגות כוחות צה”ל מהרצועה.

 

3. להגיע להסכם על עתיד עזה, הכולל את שובה של הרשות הפלסטינית לרצועה בגיבוי ותמיכת שחקנים אזוריים רלוונטיים והקהילה הבינלאומית.

 

4. להציג אופק מדיני אזורי, המתבסס על פתרון שתי המדינות. 

 

שיחה עם העיתונאי ג’קי חוגי

בוגרים מובילים מתכנית המנהיגות הצעירה שלנו, הגיעו לשמוע את העיתונאי והפובליציסט ג’קי חוגי (גל”צ, מעריב) בשיח שהוקדש לזירה הפלסטינית עצמה ולסיקור שלה בתקשורת הישראלית. השיחה בין היתר עסקה בשאלת ה”יום שאחרי”, והציגה פתרונות אפשריים לשליטה בעזה, לצד הבעיות והמכשולים. סביב בניית הנמל בעזה בימים אלו – עלה נושא הפוטנציאל העסקי של עזה עם פיתוח הרצועה על ידי מדינות משקיעות. חוגי שיתף אותנו במעורבות האישית שלו באירועי שבעה באוקטובר, ובשיקולים שלו כעיתונאי שילדיו משרתים בצבא. הייתה שיחה מרתקת ומלאת תקווה ביחס לעתיד אחר שעוד יכול לשרור פה.

כנס מנהיגות נשית

המשתתפות שמעו על ממצאי הסקר האחרון של הסוקר הפלסטיני ד”ר חליל שיקאקי. ד”ר שיקאקי הציג בשיחה מקוונת  ממצאים מעניינים ומעודדים לפיהם ככל שישנו אופק מדיני לפתרון שתי המדינות – התמיכה בפתרון שתי המדינות עולה בקרב הציבור הפלסטיני. המשכנו לפאנל עם פעילי ופעילות שלום פלסטינים, ששיתפו אותנו בכנות במחיר שהם משלמים ובהקרבה האישית מצידם כדי לתמוך בפיוס.